Pro bezproblémový průběh přípravy a výroby

Na této stránce najdete užitečné odkazy a technické informace pro bezproblémový průběh přípravy a výroby

Jak připravit správně tisková data?

Data pro tisk je nutno mít zhotovena v kompozitním .pdf souboru, vyhovující standardu PDF/X-1a, PDF/X-3, nebo PDF/X-4 a musí být pojmenována bez diakritiky. Pojmenujte Vaše PDF soubory co nejvýstižněji, aby bylo na první pohled jasné, který soubor co obsahuje (např. katalog vnitrky 1-40.pdf, katalog vnitrky 41-80.pdf, katalog obalka.pdf). Zkontrolujte si, že vlastnosti dat (velikosti formátu stránek (A5, A4, A3, atd.), orientace stránek (např. hlavy nahoru), číslování, atd.) odpovídají Vaší objednávce.

U tiskoviny tištěné „na spad“ nastavte spadávku (přesah od čistého formátu) 3 mm na všech krajích, ořezové a všechny další tiskové značky umistěte až za spad. Tisková data musí obsahovat pouze tiskové barvy, tedy barvy CMYK, nebo přímé barvy Pantone. Rozlišení obrázků v dokumentu nastavte min. na 300dpi u fotografií a obrázků a 1200dpi u perokreseb. Při nižším rozlišení by byly obrázky neostré nebo rozmazané. Všechny použité průhlednosti v dokumentu je nutno sloučit ve vysokém rozlišení. V dokumentu nepoužívejte převodní OPI funkce.

Při tvorbě tiskových dat je nutné připojit (embedovat) všechna písma, to se nastavuje na výstupu při tvorbě postscriptových a pdf souborů. Písma menší než 8 bodů nesmí být složena ze všech čtyř tiskových barev, hrozí rozpasování soutisku. To samé platí pro tenké linky.

Nevyřazujte (nerozmisťujte) produkty na tiskový arch, stejně jako v případě brožur nevyřazujte stránky do dvojstránek, proces přípravy tím neurychlíte spíše naopak!

Pošlete nám pdf soubor pouze stránku po stránce tak, jak jdou za sebou v případě brožur nebo pdf soubor jednoho daného produktu samostatně, např. leták A4, pohlednice A6, atd. Pokud byste si nevěděli rady, neváhejte se ozvat na kontakty na konci této stránky, rádi Vám poradíme jak na to.

Jak nám předat data ke zpracování?

Vaše tisková data můžete buď poslat na e-mail: tiskarna@bilyslon.cz, pokud mají datovou velikost do 5MB nebo využít některou z bezplatných úložen dat na internetu, jako např. uschovna.cz nebo leteckaposta.cz. Dále můžete pro předání dat využít náš FTP server, přihlašovací data Vám sdělíme na vyžádání. Zde můžete mít vlastní složku pro pravidelné přesuny dat. Data můžete samozřejmě předat i na datových nosičích jako CD, DVD, USB flash disk.

Co následuje potom? Kontrola dat

Vaše předaná data jsou následně zkontrolována PitStopem. Pokud jsou na datech zjištěny chyby, upozorníme Vás na to, abyste si mohli data opravit, popř. pošleme přehled nalezených chyb. Na vyžádání můžeme z dat připravit kontrolní nátisk na tiskárně Epson Stylus PRO 4880 (cena 300,- Kč/strana A3). V případě potřeby je možno se dohodnout na účasti zákazníka u rozjezdu ofsetového stroje, pro finální potvrzení tisku.

A co dál? Tisk, knihaření, balení a rozvoz nebo odeslání na adresu.

Po kontrole dat jsou kvalitně „vysvíceny“ tiskové desky a následuje samotný tisk dané zakázky. Jak bylo zmíněno výše, je možné se domluvit, že bude zadavatel přítomen u rozjezdu tiskového stroje, uvidí tedy první výtisky a může odsouhlasit výslednou barevnost tisku. Pak, jakmile je zakázka kompletně vytištěna, přesune se do knihárny k dalšímu zpracování, tj. např. rozřezání, svázání, poskládání, perforaci, bigování, lepení, atd. Dalším krokem je pak precizní zabalení hotového produktu do kartonových krabic nebo smršťovací folie a případné naložení na paletu. Nyní přichází čas na dopravu na dohodnutou adresu, kterou Vám můžeme buď zajistit vlastními prostředky nebo prostřednictvím některé z přepravních společností.

Potřebujete další informace?  |  Volejte +420 972 524 143  |  Pište tiskarna@bilyslon.cz